Velký průvodce: Jak probíhá prodej nemovitosti​.

30.01.2024
Chcete prodat nemovitost, ale nevíte, co všechno vás čeká? Tak si to se mnou pojďte projít pěkně krok za krokem. Ať víte, do čeho jdete, když spolupracujete s Home Kozlík.

Úvodní schůzka

Nejprve se musíme seznámit. Spolu, pokud se ještě neznáme, ale hlavně s nemovitostí. A tak je nejlepší se potkat přímo v ní či u ní. Zeptáme se vás na základní informace k nemovitosti, projdeme si ji s vámi, pořídíme si dokumentační fotky (to ještě nejsou ty, co půjdou do inzerce) a zjistíme od vás, proč chcete nemovitost prodat, jak na prodej spěcháte a podobně.

Druhá schůzka

Na druhou schůzku přijdeme se srovnávací tržní analýzou, která ukazuje náš odborný názor na prodejní cenu (více o cenotvorbě se dočtete zde). Zároveň vám vysvětlíme celý proces a domluvíme se s vámi na časovém harmonogramu. Pokud se pro spolupráci se námi rozhodnete, podepíšeme spolu dohodu a jdeme na věc. Jakmile nám od nemovitosti dáte klíče, všechno ostatní už proběhne bez vás.

Focení & video prohlídka

Fotky a video jsou velmi důležitou součástí propagace nemovitosti, a tak si na nich dáme hodně záležet. Před focením proběhne příprava nemovitosti neboli home staging (více o něm se dočtete zde). Celé focení a natáčení pak probíhá v jednotlivých místnostech postupně. Pokud nemovitost není vyloženě vhodná pro klasické natáčení, díky jejímu stavu, vytvoříme tzv. vizualizaci a tu vložíme do video prezentace (více o vizualizaci se dozvíte zde). Vytvoříme také živé vysílání pro facebook a podobně. Na focení máme spoustu vybavení – foťáky, objektivy, ale i polštáře, dekorace a další nezbytnosti.

Texty, webovky, a další příprava

Po videu a fotkách přijde na řadu realizace samostatných webových stránek nemovitosti, které budou složit pouze k prodeji vaší nemovitosti s doménou třeba www.JardaProdaDum.cz. Dále přijdou na řadu texty, a to tak, aby zaujaly a přilákaly pozornost k vaší nemovitosti, která se na realitních serverech ocitá mezi "konkurenty". Abychom nemovitost mohli správně popsat, zajistíme si k ní všechny podklady. Buď od vás, nebo třeba ze stavebního úřadu. Musíme o nemovitosti vědět první poslední. A samozřejmě zadáme grafikovi 3d zpracování půdorysů.

Inzerce a další prezentace

Teď přišel čas, abychom vaši nabídku pustili do světa. Zveřejníme ji na realitních serverech, na našem webu i na našem Facebooku. Ale to nám nestačí! Dáme o ní vědět i na dalších našich pracovních profilech a webových stránkách, na Instagramu, YouTube, Seznamu i na Linkedinu. Také se dostaneme do časopisů vycházejících přímo pro vaší lokaci, ale i dalších lokací. Současně o ní řekneme i kolegům v klubech Business for Breakfast nebo Smart Network. Chceme mít zkrátka jistotu, že se nabídka dostane úplně ke všem.

A samozřejmě nesmí chybět pěkná plachta

Prohlídky nebo den otevřených dveří

Jak proběhnou fyzické prohlídky nemovitosti, záleží vždy na typu nemovitosti. Někdy děláme klasické prohlídky, jindy třeba den otevřených dveří. Časy vždy koordinujeme s vámi tak, aby vás proces nijak neomezoval v případě, že nemovitost užíváte. Vždy vás informujeme o tom, jak proces prodeje probíhá, kolik je zájemců a tak dále.

Zjišťujeme, odpovídáme, financujeme

Před prohlídkami, během nich i po nich komunikujeme s klienty. Odpovídáme na jejich dotazy, zjišťujeme případně další informace a hledáme řešení tak, aby si mohli nemovitost koupit. Pomáháme jim také s financováním. I v tomto bodě jste neustále informováni o vývoji situace.

Uzavření obchodu a právní servis

Když nalezneme zájemce o koupi, prodiskutujeme s ním všechny náležitosti týkající se koupě. Společně s ním podepíšeme třístrannou rezervační dohodu a on nám složí rezervační depozit. Následně komunikujeme s hypotečním specialistou (spolupracuji s panem Jiřím Lukešem, více info o něm zde) abychom po nemovitosti provedli odhadce z banky a dodali mu všechny podklady. Následně ve spolupráci s advokátní kanceláří Türnhofer vytvoříme návrhy kupních smluv a prodiskutujeme je s oběma stranami. Domluvíme se také, kde a jak proběhne úschova kupní ceny (vždy trváme na tom, že to bude v bance, u notáře nebo u advokáta). Nicméně poskytuje skrze AK Türnhofer pro naše klienty úschovu zcela zdarma.

Katastr nemovitostí

Když je všechno domluveno, podepíšeme s vámi i kupujícím nezbytné dokumenty a následně je všechny podáme na katastr nemovitostí. S katastrem řešíme i případné dotazy či doplnění informací, pokud to požaduje. Celý případ sledujeme, abychom vždy měli přehled, co se děje, a mohli vás informovat.

Předání nemovitosti

Jakmile katastr přepíše nemovitost na nového majitele, společně s vámi mu nemovitost předáme a pořídíme protokol o předání, včetně záznamu stavu meřičů energií. Na závěr už jen zajistíme převod energií na nového majitele a případně pomůžeme s daňovými přiznáními.

Je to jednoduché. Ale je kolem toho spousta běhání. S naší maličkostí po svém boku, ale nemusíte nikam běhat vy. Všechno zařídíme za vás. Svěřte svou nemovitost k prodeji profíkům z Home Kozlík a užívejte si volného času!

Autor: Lenka Kozlíková

Motto: ,,BÝT JINÝ NENÍ ŠPATNÉ, JE TO VÝHODA.

Jsem podnikatelka, která pracuje proto, že jí to baví. Ne pro to, že musí."

Žiji se svým mužem, synem Ondráškem a našim zvířectvem nedaleko Prahy v domě, který neustále zvelebujeme.

Svou práci si doslova užívám, což na mně poznáte od první minuty setkání. Ve svém volném čase se věnuji designování bytových interiérů a je to doslova mou další vášní. O čemž se můžete přesvědčit i u předpřípravy nemovitosti prodeji či pronájmu.

Profesně:

V realitách jsem začala působit od roku 2006. Od září 2008 zcela samostatně. Po té jsem v roce 2015 spoluzakládala společnost Home Kozlík, které jsem nyní jednatelem, se svým týmem specializovaných odborníků od profi prezentace až po nemovitostní marketing.

Jsem certifikovanou realitní makléřkou, a znám tedy dobře obor své praxe. Ráda poskytuji osobní konzultace. Jak já říkám, nikdy není nad dobrý šálek kávy.

Zaujalo vás to?

NAPIŠTE NÁM