Jak prodat rozestavěný dům

11.11.2021

Rozestavěné domy se prodávají. Ne moc často a většinou ne moc úspěšně. Jak je to možné? A co můžete udělat proto, aby se i nedokončená nemovitost dobře prodala?

Dostatek informací

Úplný základ je mít všechny dostupné informace pohromadě, a to ve formě dobře stravitelné pro budoucího kupujícího. Nachystat všechna povolení a délky jejich platností. Dále projektovou dokumentaci a ideálně stavební deník, ze kterého je patrné, což už je hotové.

Zkrátka je potřeba dát dohromady vše, co o rozestavěném domě víte a co je možné podložit nějakými dokumenty. Je to úplně stejné jako u prodeje dokončeného bytu, jen u rozestavěného těch informací bude o něco více.

Rozpočet

Můžete si být skoro jistí, že kupující bude chtít dům dokončit. Proto je dobré mu jít naproti a mít nachystaný hrubý rozpočet v aktuálních cenách. Díky tomu bude mít alespoň nějakou představu o tom, kolik ho dokončení a zobyvatelnění domu bude stát.

Samozřejmě do výsledné ceny velmi zasáhne výběr materiálů, který budoucí majitel zvolí. S tím se počítá, proto do kalkulace dejte zlatý střed - ani nejdražší, ani nejlevnější.

Vizualizace

Usnadněte budoucímu kupujícímu práci a ukažte mu, jak dokončený dům může vypadat na obrázku. Formou virtuálního homestagingu nebo třeba přímo vizualizace. Protože představivost je jedna věc, ale vidět, jak dům může vypadat dokončený, je mnohem lepší.

Pokud chcete poradit, jak nejlépe prodat váš rozestavěný dům či byt, neváhejte se na nás obrátit.

Vaše data zpracovávám podle zásad ochrany osobních údajů