Virus oživil v Češích chalupářské geny. Prodej domků roste, rychle zmizí i pronájmy

05.11.2020

Zájem Čechů o rekreační objekty stoupá již několik let. Zatímco v minulosti hrála velkou roli touha po vlastní, cenově dostupnější nemovitosti, teď jde spíš o způsob, jak si vynahradit zrušenou zahraniční dovolenou a užít si přírodu v soukromí. Největší zájem je o chaty ve Středočeském kraji, na Šumavě a v Krkonoších. Atraktivní jsou také Beskydy. Všeobecně zájem o rekreační nemovitosti neopadá a je úplně jedno, v jaké ekonomické situaci se nacházíme. Česká republika je unikátní tím, že je to chatařská velmoc. Spousta lidí kupuje tuto nemovitost s vidinou toho, že by se na stará kolena odstěhovali a přenechali nemovitost dětem.

Zájem o rekreační nemovitosti byl značný už loni. V letošním roce byl zaznamenán nárůst prodeje rekreačních objektů o více než 30%. Zajímavostí je, že neočekáváme úpadek prodejů chat a chalup ani v zimním období, kdy prodej těchto nemovitostí zažívá útlum a nastartování prodejů začíná opět z jara.

Mohlo by se přitom zdát, že z nákupů chat a chalup kvůli koronavirové krizi spíše sejde - nejedná se totiž o zrovna akutní řešení bytové situace.

Neděje se tak ale, poptávka je naopak posílena, a to vyhlídkou na nemožnost v létě cestovat, což se významně dotýká především obyvatel bytů ve městech. Tudíž nám koronavirová krize otevřela ještě více realitní trh. Strach o vlastní budoucnost se zamlženým pohledem vpřed, kdy nikdo neví co vláda vymyslí na druhý den, lidi nutí, aby se zaopatřili.

Potřebujete poradit s výběrem rekreační nemovitosti? Případně chcete nabídnout rekreační nemovitost k prodeji?

Obraťte se na nás

Vaše data zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů